28 Ekim 2021

Kupon Nasıl Yapılır?

sports-betting-platform-online-casino

Kupon, iddaa oynayan kişilerin bildiği bir terim olarak karşınıza çıkmaktadır. İddaa kuponları, pek çok kişinin gelir kaynağıdır. Hem ülkemizde, hem de Avrupa ülkelerinin pek çoğunda iddaa kuponu oynanmaktadır. Bazı kişiler bunu gelir kaynağı olsun diye oynarken, bazıları da hobi amacıyla oynanmaktadır. İddaa oynamayı bilmeyen kişiler, kupon nasıl yapılır sorusunu çok merak ederler. İnternette ya da gazetelerde yapılan yönlendirmelerle kupon hazırlanabilmektedir. İddaa oynamak isteyen kişiler, iddaa sitelerine de giriş yapabilmektedir. Buralara üyelik yaparak ve üye hesabına para aktararak kuponlar yapılabilmektedir.

Yaptıkları kuponlardan ciddi miktarlarda paralar kazanan pek çok kişi vardır. İddaa oynayabilmek için, tahmin yapabilmek gerekmektedir. Yapılan maçlarda gerçekleşecek gol sayısı tahmin edilerek kazanç sağlanabilmektedir. İlk yarıda kimin gol atacağı, maçın kaç kaç biteceği hakkında tahminler yapılarak iddaa kuponu yapılabilir.

Kupon Kaç Şekilde Oynanabilir?

Hem Türkiye’de hem de Avrupa’nın pek çok yerinde oynanan iddaa kuponları, farklı şekillerde oynanabilmektedir. Karşılık gol var, maç sonucu şu takım galip gelir, şu kadar gol atar tarzında tahminler kupon oluşturulmasını sağlar. Bu kuponların oluşmasında sayılardan yardım alınır. 1,0 ve 2 rakamları iddaada çok fazla kullanılmaktadır. 1 Ev sahibi takımı ifade ederken, 2 karşı takımı ifade eder. 0 ise iki takımın berabere kalmasıdır. Verilen oranların artması kazancın artmasıyla da paraleldir.

İddaa Kuponları Hangi Sporlarda Yapılabilir?

İddaa kuponları genel olarak bakıldığı zaman, futbol üzerine oynansa da farklı sporlarda da oynanabilmektedir. Basketbol, masa tenisi gibi sporlar içinde iddaa tahminleri yapılarak kupon oluşturulabilmektedir

İddaa Kuponunun Tutma Olasılığı Nasıl Arttırılır?

En iyi kuponu oluşturmak isteyen kişilerin bazı durumlara dikkat etmesi gerekmektedir

Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Oynayacağınız kuponun oranına göre banko maçlar belirleyebilirsiniz. Banko garanti olarak alınacak galibiyetleri ifade eder.
  • Oranı düşük tahminler için, yüksek tutarlar oynayarak şansınızı arttırabilirsiniz.
  • Kolon sayılarının fazla olması, kazanılacak paranın artmasını ifade eder.
  • Son yapılan maçları göz önünde bulundurarak, maç sonucuyla alakalı tahminler yapabilirsiniz.
  • Yapacağınız tahminlerin şansını arttırmak için, çifte şans seçeneklerini kullanabilirsiniz.
  • Güvenmediğiniz karşılaşmaları, banko kuponlarınıza eklememelisiniz. Bu şekilde yapmış olduğunuz kuponlarda kazanma şansınız daha fazladır. İddaa kuponu hazırlamadan bunları yapmaya özen göstermelisiniz.

128 thoughts on “Kupon Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Betgaranti